• Vil du med ?

    Stort forårsmarked i Maj

Tusinde tak til både udstillere og gæster for en fantastisk Forårsmarkeds dag, søndag den 6. maj 2018 - Vi glæder os til søndag den 5. maj 2019!

Wir freuen uns darauf, Sie auf Sanderumgaard am Sonntag 5. maj 2019 zu sehen. Interessierte Aussteller können sich an Susanne Vind wenden: s.vind@sanderumgaard.dk

I 2019 er Forårsmarkedet søndag den 5. maj fra kl. 10.00-16.00 

Hvis du som udstiller ønsker en invitation tilsendt, skriv venligst til Susanne Vind på s.vind@sanderumgaard.dk

Se udstillerliste 2019 her: 

Klik på kortet ovenfor og se det i stor størrelse

Se ledige standpladser 2019 her:
          Ledige – optaget - frei - besetzt

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ,60, 61, 62, 63, 64 ,65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123

 

Plantesalg;

Plads 8: Inge Bang Leen, planter og ting til haven
Plads 9: Boutique Horthensia v. Mette Jacobsen, buketter og planter
Plads 10: Mads Tange, sjældne træer og buske til haven
Plads 32+33: Langeskov Planteskole
Plads 43: Hans Ingo Nielsen, forskellige planter
Plads 46+47: Hosta Danmark v. Hans Hansen
Plads 48+49: Flemming og Lene Hansen, Alpine planter

Haveprodukter;

Plads 3: A.T. Fuglekassefabrikken v. Arne Thomsen
Plads 34+35:
Havens Kunst v. Tina Thorsby, klassiske stenkrukker, figurer og ornamentik fra England
Plads 36+37: Rosenbuen ved Finn Nygaard, stativer og ornamentik til haven i jern.
Plads 39+40: Haveministeriet v. Camilla Lessél, outdoor living og haveartikler
Plads 59: Fuglviglund Produktionshøjskole, plantestativer mm, individuelle bestillingsopgaver

Fødevare og specialiteter;

Plads 29+30: Mandelbrænderiet v. John og Mandie Søberg
Plads 38:
Koncepter v. Torsten Refstrup, specialiteter, honning, øl og planter
Plads 55+56: Hovedvejens Gårdbutik v. Pia og Peter Andersen, økologiske fødevarer og specialiteter.
Plads 71: Hærvejssalt v. Bjarne Sørensen

Kunsthåndværk, brugskunst og gaveartikler;

Plads 81: Malles Keramik, v. Malene Møller, stentøj og porcelæn i eget design

Foreninger;

Plads 51+52: Dansk Pelargonie Selskab v. Niels Ejnar Carlsen
Plads 65: Folkekirkens Nødhjælp v. Inger Lund

For børn og barnlige sjæle;

Musik indslag i parken og på udstillerpladsen

Madboder

Plads 13: Pandekagebageren v. Carsten Meyer
Plads 67: Davinde Beboerforenings madbod, sandwich, øl, vand mm.
Plads 68: Urup Dam Oksen Gårdbutik, griller på stedet, kød, specialiteter.